آشنایی با نژاد گاو هلشتاین

گاوداری در ایران در صورت موفقیت جزو شغلهای پرسود قرار میگیرد.گاوداری واقعاً شغل لذت بخشی است. پنجره ها باید طوری قرار گیرد که نور به تمام قسمت های سالن برسد . در این زمان کودک به راحتی نمی تواند نفس بکشد و به محیط اطراف اش توجه نمی کند زیرا تمام تمرکز اش را برای دریافت اکسیژن کافی به کار می برد. نایب رئیس ـ آقای آشتیانیزاده اجازه بفرمائید نیم ساعت وقتتان تمام شدهاست صبر کنید پیشنهادی رسیدهاست قرائت شود (پیشنهاد آقای صفائی بشرح زیر قرائت شد) مقام منیع ریاست مجلس شورای ملی.

متاسفانه آقای منصور الملک هم در برنامه دولت خود باینموضوع مهم توجهی نکردند و هنگامیکه از یک چنین اقدام سادهای بیم و وحشت دارند چگونه ممکن است انتظار داشت که راجع بسایر قسمتهای برنامه ممکن است اقداماتی بکنند؟ مثلا خروسی با قد ۹۰ سانت به بالا ۶ دانگ، ۸۵ سانت ۵/۵ دانگ، ۸۰ سانت ۵ دانگ، ۷۵ سانت ۴/۵ دانگ، ۷۰ سانت ۴ دانگ، ۶۵ سانت ۳/۵ دانگ، ۶۰ سانت ۳ دانگ می باشد، در حالت کلی خروس لاری ها بین ۳ الی ۶ دانگ قد دارند. این حالت سبب کاهش سطوح ویتامین ­ها و مواد معدنی در جهت ایمنی باروری می­ شود.

برای تعیین طول جایگاه می توان به این صورت عمل نمود، طول گاو را از شانه تا استخوان pin اندازه گیری نموده و 3 اینچ به آن اضافه می نماییم، طول صحیح آخور تا لبه مجرای فاضلاب جایگاه را بدست می دهد . اندازه جایگاه انفرادی بر حسب نژاد گاو و هدف و میزان تولید و وزن آن متفاوت است . یکی از نژادهای مرغ و خروس، نژاد مرغ ابریشمی یا سیلکی میباشد که در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

جهت قسمت تغذیه می توان برای هر گاو حدود 90- 70 سانتی متر و برای تلیسه حدود cm 70 – 50 در نظر گرفت. در مناطق گرم می توان مقداری ارتفاع بلندتر سقف را برای تهویه و خنک شدن سالن در نظر گرفت. همچنین وزن این گوسفندان با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع خوراکی هایی که دارند، متغیر می باشد ولی وزن قوچ ها در حدود 55 الی 70 و میش ها بین 40 الی 50کیلوگرم خواهد بود. 7- ترکیبات مواد مغذی اقلام خوراکی متنوع و متغییر است . ارتفاع کف آخور تا لبه داخلی حدود 35- 45 سانتی متر و لبه خارجی 60 سانتی متر باشد بهتر است .

عرض آخور 80- 65 سانتی متر است. اما اگر نقشه ای نباشد، تصور کنید که چه مشکلات و چه عواقبی در انتظار آن طرح است! در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی احداث گاوداری شیری هلشتاین ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید .

بهترین روش درمان، درمان شگفت انگیز و معجزه گر هومیوپاتی می باشد که بدون عارضه از طریق تحریک و تقویت سیستم ایمنی و بازگرداندن نیروی حیات به بافت های درگیر، امکان جلوگیری از پیشرفت بیماری ، عود مکرر ،کاهش علایم و مهمتر از همه درمان ریشه ای آن را بعد از گذراندن دوره های درمان در بیماران مبتلا فراهم می نماید. در این روش گاوها بسته نبوده و آزادانه می توانند بین بهاربند ، آسایشگاه زیر سایه بان و محل تغذیه در رفت و آمد باشند .

در این روش بستر زیادی احتیاج می باشد یعنی نیاز روزانه به کاه به مقدار 5/2 تا 5 کیلوگرم برای هر گاو جهت بستر . در این سیستم بستر شامل کاه بیشتر از سیستم های دیگر نیاز می باشد به طوری که در سیستم بسته مقدار کاه مورد استفاده خیلی کم می باشد و باید برای گاوها بستر کاه در نظر گرفته شود تا روی آن استراحت کنند . تراشه چوب نیز می توان استفاده نمود، این تراشه هر تن بسته بندی شده آن حدود 160 فوت مکعب فضا نیاز دارد که حدود 5/0 تا 75/0 تن برای هر گاو سالیانه مورد نیاز می باشد.

به طور میانگین هر گاو حدود 2 تا 5/3 تن علوفه در سال مصرف می کند.یک تن علوفه بسته شده نیاز به 100 تا 200 فوت مکعب فضا نیاز دارد. بسته های کاه مقدار جزئی بیشتر فضا نیاز دارند، از طرفی حدود 5/0 تا 1 تن کاه نیز جهت بستر ممکن است استفاده شود. هر گاو 4 تا 8 تن سیلو سالیانه نیاز دارد و یک فوت مکعب سیلو حدود 40 پوند وزن دارد. هر تن خاک اره نیز 144 فوت مکعب فضا نیاز دارد.که سالیانه حدود 5/1 تن از این فرآورده برای کود و بستر حیوان مورد نیاز می باشد.

در شرایط متفاوت آب و هوایی عایق بندی متفاوتی مورد نیاز است. برای همین نیاز است تا افراد نیمه ماه،ماهر و متخصص را برای کمک استخدام نمایید. 1- میزان کار کارگر کمتر است ، 2- هزینه ایجاد تاسیسات پایین تر می باشد ، 3- راحتی بیشتری برای گاوها وجود دارد. میزان برگشت و خرد شدن خاک تابع زاویه برخورد بشقاب با خاک است. 1. با انجام عملیات شخم زنی با گاو آهن مقداری یا بخشی از خاشاک و بقایای گیاهی به زیر خاک می رود. از گاو نر جهت تخم کشی و شخم و باربری استفاده میکنند و گاو ماده را بیشتر جهت استفاده از شیر نگهداری مینمایند ثور بقر : چنین تا بدوشم من از گاو شیر تو این کار هر کاره آسان مگیر .

او افزوده، پرسش امروزی این است که آیا راهی برای منفعت برداری از وضع امروزی افغانستان برای پاکستانیها وجود دارد یا اینکه باید رژیم دست نشاندهای خود را تمویل کنند. گاو بالغ متوسطی كه با وضعیت بدن مطلوب(۳.۵ و حداكثر ۴) زایمان میكند، طی ۸۰-۶۰ روز اول با فرض سلامتی كامل،روزانه ۱-۰.۵ كیلوگرم از بافت بدن خود را از دست می دهد. دم بلند داسی شکل در کنار کاکل ساده و پاهایی که در زیر پرهای بدن مخفی شده است از جمله ویژگیهای این نژاد میباشد.

یک گاو شیری بین 7 تا 8 درصد وزن بدن را به صورت فضولات در روز دفع می کند که به این ترتیب یک گاو 454 کیلوگرمی ( 1000 پوندی ) روزانه 40 سانتی متر مکعب دفع فضولات می کند . ضمنا جابجایی عرضی کل گاوآهن نسبت به مکانیسم اتصال جلوی قاب و یا نسبت به ميله عرضی نیز میتواند در مقادیر مختلف فاصله بین چرخهای تراکتور، عرض کار را تصحیح کند (شرط ۱). متوسط وزن گوسفنده زنده رومانوف به نسبت سایر نژاد ها با داشتن چنین خاصیتی و حتی گوسفندان از نژاد های معمولی، بیشتر می باشد.

است که ترکیب آنها به نسبت کم- درفرمول های خوراک مواد معمولاً از 1% تجاوز نمی نماید- و البته وجودشان بسیار ضروریست. ولی این وضعیت برای فروشندگان این نوع گوسفند خیلی هم بد نیست چون فعلاً پرورش آن در انحصار آنها قرار گرفته است. عرض جایگاه را نیز به این صورت بدست آورد که 80 درصد جایگاه را به عنوان عرض یا پهنا قرار می دهیم. در صورتی که ابعاد جایگاه مناسب نباشد نتیجه آن داشتن گاوهای کثیف و جایگاه کثیف و آسیب های پستانی و عفونت های سم خواهد داد.می توان جایگاه را طوری ساخت که قابل تغییر و تنظیم با اندازه دام باشد.

دیدگاهتان را بنویسید