امرالله صالح، طالبان را گدا خطاب کرد! : Ariananews

با آگاهی از میزان تأثیر هر نهاده بر عملکرد میتوان تا حد امکان از مصرف غیر ضروری نهاده­ها خودداری نمود. بعضی دیگر گفته اند كه انگیزه قتل این بوده است كه قاتل از عموی خویش تقاضای ازدواج با دخترش را نمود به او پاسخ رد داده شد و دختر را با جوانی از پاكان و نیكان بنی اسرائیل همسر دادند،پسر عموی شكست خورده دست به كشتن پدر دختر زد. گاو در طول عمر خود دوره های پرمنفعت زیادی دارد ، به عبارت دیگر گاو در زمان هایی کمتر آبستن می شود که می خواهد زمان زیادی را در قسمت آخر منحنی شیردهی سپری کند ، در نتیجه سود حاصل کاهش می یابد .

پایین بودن تعداد فحلی ، مشکلات تشخیص فحلی ، میزان کم آبستنی ( ۴۰ درصد در گله های گاو شیری ایالات متحده ) ، نیاز به مدیریت مناسب برای بهبود راندمان و میزان افزایش تولید می باشد . به علاوه ، در طول ۳ – ۲ ماه بعد از زایمان تولید شیر به حداکثر میزان خود می رسد و بعد از ۸ – ۷ ماهگی تولید شیر کاهش می یابد تا این که در ۱۰ ماهگی بعد از زایش میزان تولید شیر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد . بره ها میتوانند در 4 ماهگی بالغ شوند و در 6 ماهگی باردار شوند.

به عبارت دیگر تمام توسعه و رشد غده پستان و آغاز شیردهی مربوط به موفقیت در حاملگی است . استفاده از مولتی ویتامین در جیره غذایی این پرنده ها به رشد آن ها کمک می کند. بیشتر انواع این گیاه رشد کندی دارند. برای مثال : گاوهایی که در ۱۰۰ روز بعد از زایش آبستن شده اند یعنی فاصله زایش آن ها ۸ / ۱۲ ماه است ، متوسط تولید آن ها حدود ۳ زایش و طول عمر تولیدی آنها حدود ۵ / ۳ – ۳ سال می باشد ، در صورتی که گاوهایی وجود دارند که ۱۸۰ روز بعد از زاییدن دوباره آبستن می شوند یعنی فاصله زایش آنها حدود ۵ / ۱۵ ماه است ، و در سراسر عمر تولیدی آنها به سختی ۳ زایش مشاهده می گردد .

دوره شیردهی گاو در طول سال معمولا 305 روز است و 60 روز دوره خشکی دارند. این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد که در زمان حاملگی تولید شیر ضروری است . فراسنجه­های تولید گاز، زمان متناظر با نصف حداکثر گاز تولیدی(۵/۰t)، اسیدیته شکمبه و­ تجزیه پذیری ماده خشک (DMD) در قالب آزمایش فاکتوریل ۲×۲×۳ اندازه گیری شد. پس از زایش کنسانتره فراهم شد و پله پله با نیم کیلو در روز افزایش یافت تا رسیدن به ۱۰ کیلو با یک غلظت با نسبت علوفه ای ۴۰ به ۶۰ بر پایه ماده خشک.علوفه شامل سیلاژ علوفه ای و سیلاژ ذرت و علف یونجه با نسبت ۴۵:۴۵:۱۰ بر پایه ماده خشک بود.

در این تیمار از آنجایی که نرخ تخمیر بالاتر بود، زمان ۵/۰t کاهش یافت. که این عیب و نقص ها عبارتند از : عدم تشخیص فحلی ، زمان نامناسب برای فحلی و تلقیح مصنوعی . تلقیح مصنوعی ( AI ) یک عمل اختیاری مهم در میان تولیدکنندگان شیر است ، زیرا با این عمل میزان بیماری های مسری کاهش می یابد و همچنین اجازه ژنتیکی را می دهد و باعث افزایش طول عمر شیردهی گاوهای شیری می شود .

جهت افزایش میزان عملکرد در این واحد­ها نیاز به استفاده از تجهیزات صنعتی است، طبیعی است که استفاده از تجهیزات، باعث مصرف بیش­تر انرژی سوخت­های فسیلی و الکتریسته خواهد شد اما به دلیل بالا بودن قیمت انرژی از یک سو و روبه پایان بودن منابع انرژی از سوی دیگر، لزوم توجه به انرژی مصرفی در تولید ضروری است. اما به صورت کلی در جهت معرفی گوسفندان با بازدهی بالا در هر زمینهای، در این بخش مجموعهای از برترین نژادهای گوسفندان ایرانی را معرفی میکنیم تا بتوانید شناخت خوبی از این دسته از دامها داشته باشید. بهترین نژاد گوسفندان ایرانی از جمله دام افشاری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت.

حدود ۸۰ – ۷۰ درصد از شیر تولید شده در مزارع ایالات متحده به کمک همین روش تلقیح مصنوعی که در برنامه های به نژادی قرار دارد ، تولید می شود . هرچند که اگر افزایش شیر تولیدی ، انجام صحیح فحلی و تلقیح مصنوعی به موقع بیشتر مورد توجه قرار گیرد ، باعث بهبود تولید و افزایش درآمد اقتصادی مزارع تولید شیر می شود . این مشکلات سود اقتصادی حاصل از تلقیح مصنوعی را کاهش می دهند .

به طور کلی افزایش فاصله زایش ، میانگین روزهای شیردهی گله را افزایش می دهد . در برخی از گله ها محققین میزان کم شدن آبستنی ها را تجزیه کرده اند ، که در نتیجه در این گله ها تعداد روزهای باز زیادی مشاهده شد و فاصله زایش هم در اینها زیاد بود . تحقیقاتی در رابطه با انتشار گازهای گلخانه­ای به ازای انرژی مصرفی در واحدهای پرورش گاو شیری جهت تولید شیر محاسبه و برآورد گردیده است که به برخی از آن­ها اشاره شده است.

این حالت را می توان به دومینویی از مشکلات تشبیه کرد که با یک ضربه کوچک (تغییر کوچک جیره) آغاز گردیده و به یک فاجعه ختم شده است. اوره­ی شیر نشانگر از دست دادن پروتیین خام جیره در دام (به­ویژه دستگاه گوارش) است و به همین دلیل بیان­گر راندمان تغذیه­ای و نیز آلودگی زسیت­محیطی است. بنابراین استفاده درست از انرژی در همه بخش­های مصرف کننده از جمله کشاورزی و دامداری می­تواند تولید پایدار، تولید اقتصادی، کند­شدن روند اتمام ذخایر فسیلی و جلو گیری از آلودگی هوا را در پی داشته باشد. بنابراین غالباً گاو ( در طول زندگی تولید خود ) آبستن می شود .

چنین کاری منطقی و معمول نیست ولی مگر تا حالا علتهای منطقی و طبیعی بر زندگی بنی اسراییل حاکم بوده است؟ فاصله زیاد زایش این معنی را می دهد که می بایست تعداد گوساله های زاییده شده در طول مدت زندگی گاو کمتر از حالت عادی باشد . این امر در تولید باعث هدایت گله به سوی تولید گوساله کمتر و از دست دادن امکان جایگزینی گوساله های ماده می شود و بنابراین امکان درآمد بیشتر از دست می رود .

استفاده از منبع KCS باعث کاهش نرخ تخمیر و افزایش تداوم تخمیر شد که این تداوم قابلیت هضم ماده خشک را افزایش داد. میلی اکی والان احتمالا از طریق بهبود شرایط محیط کشت به نفع جمعیت میکروبی شکمبه باعث افزایش تجزیه پذیری ماده خشک و درنتیجه افزایش گاز تولیدی شد. در نظر گرفتن هزینه پائین برای تولید شیر باعث کاسته شدن تولید شیر شده و منحنی شیردهی سیر نزولی طی نماید . آزمایشگاه برنامه بهبود حیوان نشان می دهد که میانگین تولید شیر روزانه ۸/۳ میلیون گاو هلشتاین برابر ۲۹/۵۴ کیلوگرم شیر با ۳/۶۶ چربی و ۳/۸۰ درصد پروتئین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید