بررسی ویندوز ۱۱ ؛ شروعی دوباره برای مایکروسافت بررسی ویندوز ۱۱

به نظر اپلیکیشن های اندروید در ویندوز 11 باید کاملا شبیه برنامه های اصلی خود ویندوز بوده و دارای پنجره ای در سطه بالا، ورودی تسکبار و قابلیت پین کردن در منو استارت باشند. کامپیوتر دیسک را اسکن کرده و پنجرهای شبیه به پنجره زیر نمایش داده میشود. به یاد داشته باشید هر زمان که بخواهید دسترسی کامپیوتر به حساب کاربری واتساپ خود را از بین ببرید، کافیست با استفاده از اپلیکیشن موبایل به بخش WhatsApp Web رفته، از لیست موجود دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید و گزینهی Log Out را بزنید.

زیرا گیم لوپ توسط شرکت تنسنت ساخته شده و بهطور رسمی از بازیهایی مانند پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل پشتیبانی میکند. استفاده از دیسک بازیابی رمز عبور مجدد، روش رسمی مایکروسافت برای بازیابی رمز عبور فراموش شده است. البته امکان تغییر این رویکرد تا زمان ارائه رسمی ویندوز در پاییز وجود دارد. اگر پارتیشن System Reserved در سیستم شما وجود ندارد BOOTMGR باید در درایو اصلی شما که عموماً همان درایو C است ذخیره شده باشد. برای اینکه بتوانیم رمزی که فراموش کردهایم را بازیابی کنیم، ممکن است راههای مختلفی وجود داشته باشد، اما برای اطمینان از نتیجه مطلوب، باید بهترین و مفیدترین راههای بازیابی رمز را انتخاب و براساس آنها عمل کنیم.

از منوی پایین آن، نام درایور و رمز عبور دیسک را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. اگر از قبل سیستم عامل ویندوز 10 یا دیگر ورژن های آن روی کامپیوتر نصب باشند و شما تغییرات فوق را اعمال کنید، ممکن است بعد از ریستارت سیستم با پیغام خطای No Boot Device Found رو به رو شوید و ویندوز قبلی شما اجرا نشود. برای این که بتوانید در ویندوز ۷ به بازیابی رمز عبور فراموش شده خود اقدام کنید، میتوانید به صورت زیر عمل نماید. PCUnlocker به شما این امکان را میدهد تا وارد کامپیوتری شوید که رمز عبور آن را فراموش کردهاید.

با فراموشی رمز عبور و یا رمز ادمین در ویندوز ۱۰ نمیتوان وارد صفحه نمایش ویندوز شد و سیستم به صورت کامل راهاندازی نمیشود. ابتدا سی دی و یا دی وی دی راه اندازه سیستم را در داخل درایو کامپیوتر قرار دهید و سیستم خود را ریست کنید تا روی سی دی و یا دی وی دی راهاندازی شود و پس از بالا آمدن صفحه نصب ویندوز با زدن دکمه Next وارد پنجره بعدی که پنجره تعمیر کامپیوتر است شوید و گزینه (Repair your computer) را انتخاب نماید. برای این منظور باید کامپیوتر خود را با استفاده از سی دی ریکاوری DaRT راهاندازی کنید و وارد صفحه built-in Locksmith Wizard شوید.

پس از وارد شدن به صفحه command prompt، باید ابتدا از فایلی که داخل دیسک قرار دارد، در محل دیگری بکاپ تهیه کنید. از اینرو، وقتی که شما رمز عبور اکانت مایکرسافت را فراموش کرده باشید، در این صورت میتوانید با استفاده از کامپیوتری دیگر به وب سایت مایکروسافت مراجعه کرده و از بخش Windows Live password reset page، به صورت آنلاین، به بازیابی رمز عبور فراموش شده خودب اقدام کنید. بعد از راهانداری سیستم با استفاده از سی دی PCUnlocker Live و یا یو اس بی، شما میتوانید تمام اکانتهای محلی برای نصب ویندوز ۱۰ را مشاهده کنید.

X روی صفحه کلید خود، منوی Quick Access را باز کنید و روی گزینه Command Prompt (Admin) کلیک کنید. برای نصب برنامه Limbo گوشی اندروید یا تبلت خود را باز کنید. در ویندوز ۷ ممکن است شما به جای یک منوی کرکره ای یک نوار لغزنده عمودی داشته باشید که با درگ کردن می توانید رزولوشن مورد نظر خود را انتخاب کنید. این ابزار تنها برای برخی کاربران مایکروسافت، مشتریان TechNet Plus و MSDN در نظر گرفته شده است. ممکن است کاربران ویندوز با این سوال مواجه شوند که آیا ارتقای ویندوز 10 به 11 لازم است؟ یکی از مشکلاتی که برای کاربران کامپیوتر ممکن است بهوجود آید، فراموش کردن رمز عبور ویندوز است.

کنترل پنل در ویندوز ۱۰ یکی از گزینههای اصلی و پراستفاده در منوی استارت نیست اما میتوان با سرچ کردن Control Panel در منوی استارت، آن را اجرا کرد. با ریست کردن رمز عبور ویندوز ۱۰، وارد سیستم میشوید. در این پنجره، پسورد جدید را وارد کنید. زمانی که شما صفحه نمایش نرم افزار را روی کامپیوتر قفل شده خود مشاهده کردید، بهسادگی میتوانید نسخه ویندوز خود را انتخاب کنید و نام کاربری و رمز فراموش شده خود را با کلیک کردن روی Reset Password بازیابی کنید. بعد از اتمام دانلود، کامپیوتر خود را ریستارت کنید و منتظر باشید تا جدیدترین به روز رسانی ها روی کامپیوترتان نصب گردد.

برای این کار دی وی دی ویندوز را بوت کنید و روی صفحهSystem Recovery option بروید و صفحه Command Prompt را انتخاب کنید و یک نسخه از Boot Manager را از پارتیشن ویندوز به پارتیشن اکتیو بوت انتقال دهید و دستور زیر را در محیط Cdm اجرا کنید. کلمه مخفف MSDaRT، کوتاه شده کلمه Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset است که با استفاده از آن میتوان از طریق مایکروسافت به بازیابی رمز فراموش شده اقدام کرد. نرم افزار Androidphonesoft Windows Password Recovery یک نرم افزار قدرتمند برای بازیابی رمز عبور فراموش شده است. استفاده از این نرم افزار راحت است و میتوانید آن را در درون کامپیوتر، فلش و یا سی دی و دی وی دی قرار داده و استفاده کنید.

نام کاربری و رمز جدید را میتوانید با نام کاربری قدیمی و رمز قبلی عوض کنید. اگر نمیخواهید از نرم افزارهای بازیابی رمز عبور فراموش شده در ویندوز ۱۰ استفاده کنید و یا روی هارد دیوار خود با استفاده از نرم افزار BitLocker رمز عبور بگذارید، در این صورت میتوانید ویندوز ۱۰ را به حال قبل برگردانید. 3. اگر هنوز ثبت نام نکردهاید، روی گزینه Get Started بزنید تا ثبت نام شما در ویندوز اینسایدر انجام شود. روی گزینه Add to chrome ضربه بزنید.

بعد از انتخاب این گزینه صفحهای باز میشود که شما با زدن دکمه Next میتوانید وارد صفحه خط فرمان Command Prompt شوید. در خط بعدی ، کد slmgr /ato را مانند تصویر زیر وارد کنید. اگر قادر باشید با استفاده از PIN، اسکن تصویر و یا حساب کاربری دیگر وارد ویندوز ۱۰ شوید، پس شانس خوبی برای وارد شدن به خط فرمان Command Prompt و بازیابی رمز عبور خود خواهید داشت. برای بازیابی رمز عبور فراموش شده خود شما نیاز به یک کپی از دیسک نصب ویندوز و چند خط دستور ساده دارید. حالا کافی است که، فایل اجرای command prompt را کپی کنید.

۱- اولین مرحله برای تعویض ویندوز این است که باید تنظیمات بوت را روی CD یا DVD تنظیم کنید. کافیه فقط DVD درایور قطعات سخت افزاری تون رو چک کنید . قدم دوم: نسخه کامپیوتر TeamViewer را اجرا کنید یک ID و رمز عبور توسط برنامه تولیده شده و نمایش داده می شود. اگر برنامهها رجیستر نشده باشند، آپدیت کردن در مایکروسافت امکان پذیر نیست یا با آپدیت کردن در آن، برنامه کرش میشود و به درستی اجرا نخواهد شد. ولی در صورت بروز مشکل برای آن، فعالیت تمام کلاینت های متصل به آن مختل خواهد شد. اگر شما می خواهید به استفاده از بلوتوثمتصل شوید ، ابتدا مطمئن باشید که کامپیوتر خود جستجو و به گوشی متصل کرده اید.

نکته مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر شما از ویندوز ۱۰ و اکانت مایکروسافت استفاده میکنید، پس در این صورت باید از روشهای دیگری استفاده کنید، که در ابتدای مطلب توضیح داده شد. رمز عبور خود را در صورتی که اکانت ویندوز با آن محافظت میشود حذف کنید. اگر چه ممکن است برخی از برنامهها را که بعد از نقطه بازیابی نصب کرده بودید، مجدد نصب کنید. پس بهدنبال یافتن راههای بازیابی رمز فراموش شده خواهند بود تا بتوانند مجدد به ویندوز دسترسی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید