تفاوت بین سیستم عامل اندروید و ویندوز چیست؟

این ویندوز دارای برخی ویژگی های خاص مانند داشتن توانایی ارسال ایمیل، پشتیبانی از یو اس بی و پشتیبانی از دیسک های نوری دی وی دی بود. یکی از مهمترین ویژگیهای تازهی ویندوز ۱۱ اجرای اپلیکیشنهای اندرویدی و پشتیبانی از برنامههای اندروید است. آنچه در بالا آمده تمام کاری است که باید در ویندوز ۱۰ انجام دهید تا یک ارتباط اینترنتی را به وسیله دیوایسی تحت این سیستمعامل با سایر ابزارهای خود به صورت بیسیم به اشتراک بگذارید. یکی دیگر از عملکردهای عالی این شبیه ساز برای توسعه دهندگان و کاربران، عملکرد مقیاس پذیری است، به این معنی که می توانید به دستگاه های مجازی نامحدود دسترسی داشته باشید و آنها را به طور همزمان برای اشتراک گذاری آزمایشی اجرا کنید.

در گام بعدی میتوانید از این موضوع اظمینان حاصل کنید. در این تب میتوان انواع دستورها و تنظیمات را برای کنترل ظاهر و نظمدهی فایلها و پوشهها مشاهده کرد. ۴- در بخش Hidden files and folders، گزینهی Show hidden files, folders, and drives را انتخاب کنید. نوار روبان بهصورت پیشفرض نمایش داده نمیشود و برای مشاهدهی گزینههای موجود برای هر دسته از تنظیمات، ابتدا باید تب مورد نظر را انتخاب کنید.

همانطور که گفته شد، تنطیمات و اضافه کردن پوشهی شبکه به منوی ناوبری Quick access هم دسترسی سریع را به آنها ممکن میکند.چگونه تنظیمات فایل اکسپلورر را به حالت پیشفرض ببریم؟ ۴- از منوی بالا و تب Home، گزینهی Pin to Quick access را انتخاب کنید. تصور کنید بهدنبال فایل خاصی هستید که در بازهی زمانی مشخصی ویرایش شده است. همانطور که گفته شد این پوشه تنظیمات و فایلهای قدیمی شمارا در خود جایداده است و حذف آن ممکن است منجر به ایجاد مشکلات مختلفی شود.

برای دسترسی به فایلهای موجود در شبکه، مراحل زیر را دنبال کنید.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. برای اضافه کردن سطل بازیافت مشهور ویندوز یا همان recycle bin به نوار ناوبری فایل اکسپلورر، مراحل زیر را دنبال کنید.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. برای غیرفعالسازی نمایش بندانگشتی (Thumbnail) در فایل اکسپلورر، مراحل زیر را دنبال کنید.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. پس از اجرا شدن محیط فرمان، دستور slmgr /ipk yourlicensekey را وارد کرده و کلید Enter را بزنید (توجه داشته باشید که در این دستور، به جای عبارت yourlicensekey، باید یکی از شماره سریالهایی که در بالا ذکر شده است را وارد کنید.

نوار ابزار Quick Access، دستورهای پرکاربرد را در ساختاری کاربردی در اختیار شما قرار میدهد. 1. تهیه نسخه بوت روی USB یا DVD چون تنها ابزار اکسترنال قابل استفاده طی نصب، فقط این موارد است و به تجهیزات جانبی دیگری دسترسی نخواهید داشت. فرض کنید که ما پیشروی خود یک کامپیوتر رومیزی داریم که قطعات مختلف آنرا به صورت جداگانه جمعآوری و تهیه کردهایم. 2- گزینه Run on a schedule را انتخاب کنید و فرکانسی را که می خواهید درایو خود را بهینه کنید در قسمت Frequency تنظیم کنید.

اگرچه کاربران میتوانند تنظیمات فایل اکسپلورر را بهحالت پیشفرض بازگردانند، امکان بازگرداندن همهی تنظیمات بهیکباره موجود نیست. در این بخش علاوه بر آیکنهای پیشفرض میتوان یک فایل ico شخصی را از کامپیوتر انتخاب کرد. بخش Options در تب Search، گزینههای متعددی را در اختیار شما قرار میدهد. امروز در انزل وب قصد داریم تا روش فعال سازی و اکتیو ویندوز ۱۰ را به صورت قانونی به شما آموزش دهیم. این کار عموما برای مشاهدهی فایلهای سیستمی ویندوز و رفع اشکال آنها یا شناسایی فایلهای ویروسی با ظاهر قانونی استفاده میشود.بهجای گزینههای بالا میتوانید از تب View در پنجرهی اصلی فایل اکسپلورر، گزینهی Hidden items را انتخاب کنید.چگونه دسترسی سریع را در فایل اکسپلورر شخصیسازی کنیم؟

البته میتوانید بروز رسانی آخر ویندوز ۱۰ را از طریق Command Prompt هم حذف کنید. عکستان را میتوانید از یک فایل عکس ذخیره شده بر روی سیستم انتخاب کنید یا از طریق دوربینِ سیستم عکس گرفته و به عنوان آواتار قرار دهید. اگر میخواهید با هر بار بازکردن فایل اکسپلورر، پنجرهی دیگری (مثلا This PC که شبیه به همان My Computer است) را باز کنید، مراحل زیر را انجام دهید.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. ۳- فایل یا پوشهی موردنظر را انتخاب کنید.

فایل اکسپلورر کلیدهای میانبر (Shortcut) متعددی را برای مدیریت فایلها و پوشهها در اختیار شما قرار میدهد. اگر بازی شما از ویژگی اجرا بهصورت آفلاین برخوردار بود، آنگاه بهتر است که از آن استفاده کنید. بعد روی دکمه آبی Confirm تپ کنید. ۵- روی گزینهی Details pane کلیک کنید. ۳- روی پوشه کلیک راست کرده و گزینهی Propertis را انتخاب کنید.۴- تب Customize را انتخاب کنید. در مرورگر اینترنتی مایکروسافت، عکس با اندازه کامل را باز کنید و سپس بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Set as background (تنظیم به عنوان پس زمینه) را انتخاب کنید. برای بازیابی نسخهی پیشین فایلها، مراحل زیر را دنبال کنید:۱- فایل اکسپلورر را باز کنید.

اگر نیاز به دسترسی همیشگی و سریع به درایوی در شبکه دارید، میتوانید آن را به This PC اضافه کنید که با دستور Map انجام میشود.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. اگر شما هم نیاز به مشاهدهی این بخش در نوار ناوبری فایل اکسپلورر دارید، مراحل زیر را دنبال کنید.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید. اگر به فایلهای ذخیرهشده در کامپیوتر یا سرور دیگر موجود در شبکهی محلی نیاز دارید، راههای متعددی برای دسترسی به آنها ازطریق فایل اکسپلورر وجود دارد. ۶- روی دکمهی OK کلیک کنید.بهجای مراحل بالا میتوانید در تب View در فایل اکسپلورر، گزینهی File name extensions را انتخاب کنید.چگونه فایلهای مخفی را در فایل اکسپلورر مشاهده کنیم؟

۶- روی دکمهی OK کلیک کنید.با انجام تنظیمات بالا، علاوه بر Recycle bin، دکمهی Control Panel هم به نوار ناوبری اضافه میشود.چگونه بخش libraries را در فایل اکسپلورر نمایش دهیم؟ همچنین از سلامت کابل رابط هم مطمئن شوید و سیم های دیگری را تست کنید. ۲- عبارت موردنظر برای جستوجو را در کادر جستوجوی سمت راست پنجره بنویسید و کلید اینتر را فشار دهید.اگر نتیجهی جستوجو با مورد موردنظر شما تفاوت داشت، میتوانید با استفاده از تب Search، نتایج را محدود و بهینه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید