خروسک (کروپ)؛ علت، راههای انتقال و درمان – مجله سلامت دکترساینا

ممکن است کودک در ابتدا، علائمی مثل سرماخوردگی داشته باشد ولی با گذشت زمان شدت گرفته و تبدیل به بیماری خروسک شود. البته درست است که هرچه پستان بزرگتر باشد، شیر بیشتری را درخود جای می دهد، ولی یک پستان با عمق بیشتر(حجیم تر)زودتر به زخم و ورم پستان آلوده می شود. اما خروسکی که ناقل آن باکتری باشد، نیازمند درمان آنتی بیوتیکی است. در صورتی که کودک در طول دوره درمان به سختی نفس می کشد و نفس های او به شماره افتاده، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

در طول دوران شیردهی این گاو رقم قابل توجهی شیر تولید می کند که این مقدار بسیار عالی و سودآور می باشد. کیفیت دوره جوجهکشی مصنوعی به میزان دما و رطوبت دستگاه بستگی دارد به این صورت که اگر دمای دستگاه به هر دلیلی افت کند، جوجهکشی بیشتر از ۲۱ روز طول میکشد. ویروسی که اغلب باعث خروسک میشود، پاراآنفولانزا نام دارد. شواهد نشان میدهد که اساساً خروسها در دره سند برای ورزش و نه برای غذا استفاده می شدهاند (Zeuner 1963) تا سال ۱۰۰۰ قبل از میلاد «اهمیت مذهبی» پیدا کرده اند.

شماباید مجالس را بامالداران دایر نموده وروی رابطه ای صحت حیوان -تولید حیوان- اقزایش منافع مالداری ومفادیکه از بکار بردن خدمات این مجموعه به مالدار میرسد مباحثه نماید.شما باید روی این نکته زیاد تاکید نمایید که با مصرف بسیار کم برای خدمات این برنامه عواید هنگفتی از بابت بهبودی در صحت حیوانات-کم شدن مصابیت به بیماری و پایان آمدن تلفات شان خواهد شد .قیمت مصارف خدمات این مجموعه را برای مالداران محاسبه نوده و نشان دهید که از یاد در تولید شیر و زنده ماندن گوساله تا عمرکه از شیر قطع میشود مصارف تمام خدمات را برای حیوانات شان پوره می نماید وحتی مفاد برایشان میکند.

پزشکان و پرستاران می توانند با تماس تلفنی به راحتی از روند بهبودی و سلامت کودک با خبر شوند. اگر علائم خروسک ادامه پیدا کنند معمولاً درخواست عکس از ریه یا معاینه گلو داده میشود. گاومیش در بین حیوانات اهلی تولید کننده لبنیات و دیگر فرآورده های مورد نیاز انسان، یکی از کم توقع ترین حیوانات است که به علوفه کم و کیفیت پایین نیز قانع بوده و به حیات و تولید خود ادامه داده است ولی آنچه مسلم است بالا بودن کیفیت و حتی کمیت غذای مصرفی گاومیش تأثیر بسزایی در بهبود تولید گاومیش خواهد داشت چرا که یک تغذیه مناسب باعث تولید شیر بیشتر و با کیفیت تر (حتی از لحاظ کمی در سطح گاوهای دورگ) و هم گوشت با کیفت تر و بهبود سایر مسائل اقتصادی و مدیریتی می گردد.

پس آنچه به شما دستور داده شده (هر چه زودتر) انجام دهید.وقتی بنی اسرائیل فهمیدند که موضوع جدّی است، شروع به بهانهتراشی نمودند؛ و به نظر برخی مفسّران، احتمال میرود که این بهانهها از طرف قاتل واقعی به مردم القا میشد تا مبادا رسوا شود. دقت داشته باشید روش های خوبی برای فراهم کردن راحتی هر چه بیشتر گاوها هنگام دوشیدن آنها به کار گرفته اید. اگر کودک شما شاد و خندان است و محیط مثل همیشه برای اش جذاب است، نشانه خوبی است. در صورتی که با هر تنفس کودک علائم صدای سوت می شنوید این نشانه ای از وخیم تر شدن حال او است و بهتر است برای درمان سریعاً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

در تمام مناطق ذکر شده آثار لنِگار (گاو آهن) هنوز و بعد از مرور این سالیان دور باقی مانده است ونشان میدهد که مردم کوخرد در تمام این پشتخهها جو و گندم میکاشته اند، اما حالا دیگر مردم حوصله این کار پر زحمت ندارند وتمام این پشتخهها متروک ومهجور ماند است، فقط آثار ی از شخم لنِگار آن زمان دور در این پشتخهها باقی مانده است که نشانی از فعالیتهایی کشاورزی و مردان زحمت کش آن دوران در کوخرد و روستاهای توابع برجای مانده است. گوشت این حیوان رنگ روشن تر و شفاف تری نسبت به گوشت گاو دارد. مرغ ابریشمی کوپال پرهای نرم و لطیفی دارد و به جوجهکشی تخمهای نطفه دار علاقه زیادی دارد همین باعث میشود که پرورشدهندگانی که جوجهکشی طبیعی را ترجیح میدهند برای جوجهکشی تخم نطفه دار مرغ ابریشمی کوپال و همچنین تخمهای سایر ماکیان از این مرغ استفاده کنند.

آنها همیشه با خروس های دیگر و یا با خروسهای دیگر نژادها بر سر قلمرو و مرغ ها نزا می کنند و همیشه پیروز نهایی خروس های مینیاتوری هستند. به این نکته هم در مورد نژاد گوسفند رومانف باید توجه گردد که قیمت آن بر اساس جوان بودن، سرحالی، ظاهر و سن و جنسیت آن ها متفاوت می باشد. توجه داشته باشید که اکثرا نژاد های گوشتی و معمولی برای ذبح در نظر گرفته می شوند. حالا بیایید یاد بگیریم که چگونه میتوان از این مشکل در ابتدای امر پیشگیری کرد. لباسهای نوزاد جدا از لباسهای دیگر بشویید تا از تماس آنها با ویروس ناخواسته جلوگیری شود.

نوزاد را با روغن معطر هر روز ماساژ بدهید. سعی کنید کودکتان را تا حد ممکن آرام نگه دارید. اما بعد از مدت کوتاهی، علائم کودکتان تغییر میکنند. و در ادامه داستان در آیه بعد چنین میفرماید:قالُوا ادْعُ لَنا رَبَّکَ یُبَیِّنْ لَنا ما هِیَ إِنَّ الْبَقَرَ تَشابَهَ عَلَیْنا وَ إِنَّا إِنْ شاءَ اللَّهُ لَمُهْتَدُونَ (بقره 70)(بار دیگر به موسی) گفتند: از پروردگارت برای ما بخواه تا بر ما روشن کند چگونه گاوی باشد؟ زیرا این گاو بر ما مشتبه شده و اگر خداوند بخواهد (با توضیحات تو) حتماً هدایت خواهیم شد.اعتدال در هر کاری یک ارزش است. تاثیر آب و هوا بر شیر گاو، ممکن است در ابتدا چندان واضح به نظر نرسد، اما آب و هوا نیز نقش مهمی در این موضوع دارد.

همچنین بهتر است در این گونه مواقع با کودکتان در یک اتاق بخوابید تا اگر دچار مشکلات تنفسی شد، بلافاصله متوجه شوید. یک گاو باز 29 ساله اسپانیایی روز شنبه در جریان یک اجرای گاو بازی در شهر ” تروئل” در شرق اسپانیا به دلیل مصدومیت شدید از ضربه شاخ گاو و در حالی که صحنه زخمی شدن و مرگ او در برنامه زنده تلویزیونی در حال پخش بود، درگذشت.

که گاوهای شیری شامل ایرشایر، جرسی، گرنزی، یا براون سوئیس، فریژن و کری می باشدکه به گاو فریژن همان گاو هلشتاین گفته می شود. تنفس او پر سروصدا خواهد شد و سرفههایی خواهد کرد که بسیار شبیه صدای فوک یا پارس سگ است. این شدت به خاطر این است که سیستم تنفسی کودکان هنوز رشد کافی را نداشته و نسبت به افراد بالغ بسیار کوچک تر است. این مرغ طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد و کافی است که بازار خود را پیدا کنید و سپس با تولید پرندههای سالم و شاداب هیچ مشکلی در زمینه کسب درآمد نداشته باشد.

در این زمان کودک به راحتی نمی تواند نفس بکشد و به محیط اطراف اش توجه نمی کند زیرا تمام تمرکز اش را برای دریافت اکسیژن کافی به کار می برد. دستگاه های بخور سرد نیز می تواند به بهبود و تنفس راحت تر کودک در زمان خواب کمک زیادی کند. این یعنی بیماری او را آزار نداده و رو به بهبود است. پزشکان معتقد هستند که خروسک اسپاسمی ممکن است توسط یک آلرژی یا رفلاکس معده ایجاد شود. رومانف یک نژاد خالص بوده واز تلاقی نژادها بوجود نیامده است. بیماری خروسک نوعی عفونت ویروسی است که بیشتر برای کودکان زیر 5 و 6 سال اتفاق می افتد.

فرقی نمیکند که خروسک کودک شما از چه نوعی باشد؛ هر زمانی که فرزندتان در هنگام استراحت دچار مشکلات تنفسی شد، رتراکسیون (داخل کشیده شدن عضلات قفسهی سینه در هنگام تنفس) یا تنفس صدادار داشت، فورا او را نزد پزشک ببرید. چنان چه علت اصلی ابتلای کودک به خروسک، باکتری های عفونی باشد. اما هر چه او بیشتر گریه کند و هیجانزده شود، علائمش بدتر خواهند شد. بازی کند. میان بازیِشان، با یکی از جوجه ها جوجه ای زرد و سیاه، حرفش شد. این بیماری در ابتدا شبیه سرماخوردگی است اما بهمرور زمان، کودکتان دچار سرفههایی خواهد شد که شبیه پارس سگ هستند (barky cough).

خروسک بیماری مسری است که باعث ایجاد تورم در اطراف تارهای صوتی می شود. کروپ یک بیماری ویروسی است که باعث تورم در اطراف تارهای صوتی فرد بیمار میشود. با تنگ و باریک شدن راههای هوایی که در زیر طنابهای صوتی کودک قرار گرفتهاند، نفس کشیدن برای کودکتان دشوار میشود. این وضعیت هنگامی اتفاق میافتد که محتویات معدهی کودکتان به مری او برمیگردد. کودکتان علائم کمآبی بدن را دارد؛ دچار خشکی لب یا زبان شده است یا ادرار نمیکند.

گاهی اوقات بروز بیماری کروپ (خروسک) در نتیجه آلرژی های ساده فصلی است که فرد در نتیجه قرار گرفتن در معرض تحریک کننده های استنشاقی یا عفونت های باکتریایی به خروسک مبتلا می شود، البته این مورد به ندرت اتفاق می افتد. خروسک در پاییز و اوایل زمستان شایعتر است و پسرها بیشتر از دخترها به آن مبتلا میشوند. ۲. دستگیرهها را پاک کنید و از تماس با افراد مبتلا به آنفلوانزا پرهیز کنید. اگر دستگاه بخور ندارید، دوش آب داغ را در حمام باز بگذارید. نوزادتان را سه بار حمام بخار بدهید.

او افزود (این یک حادثه ناگوار و بدشناسی مطلق بود نمی توانم بیشتر ازاین توضیح دهم) به دنبال این حادثه ، پولیس دو خروس جنگی را همراه با سه مرد بازداشت کرد. سپس رومیها بدن بدون سر او را به یک گاو وحشی بستند تا در شهر کشیده شده و تکه تکه شود. برای مرطوب کردن هوای خشک، از یک دستگاه بخور سرد استفاده کنید. شیوه پیشگیری از ابتلا به بیماری خروسک نیز برای تمامی انواع این ویروس ها یکسان بوده و بهترین راه پیشگیری، شستن منظم دست ها و وارد نکردن اجسام و دست های آلوده به وارد کردن دهان است.

دیدگاهتان را بنویسید