فعالسازی قانونی ویندوز 10: چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

تمامی یوزرهای معمولی و حتی یوزرهای Admin و یوزرهایی که عضو گروه Administrator هستند زمانیکه در حال کار کردن با ویندوز هستند مفهمومی ندارد که با اختیارات Admin بتوانند با ویندوز کار کنند و همه آنها سطح شان در کمترین حالت هست. آنها تقریبا یکسان کار نمی کنند. این تغییرات را برنامه،یوزرها،ویروس ها و شکل دیگری از بدافزارها می توانند شروع کنند. UAC بطور قطع اطمینان حاصل می کند که این تغییرات با تائید Admin انجام گرفته شده هست. توضیح Enable بدینصورت می باشد که اگر یوزره Built-in Administrator بخواهد برای انجام عملیاتی دارای اختیارات Admin باشد UAC پیغام مربوطه را می دهد یعنی در حالت کلی فعال می شود و توضیح حالت Disable هم بدین صورت هست که اگر یوزره Built-in Administrator برای انجام عملیاتی نیازمند اختیارات بالا باشد UAC پیغام مربوطه را نشان ندهد.

تو ضیح پالیسی 1) این Policy مشخص می کند که رفتار یوزرهایAdministrator Built-in سیستم نسبت به حالت Approval Mode سیستم UAC چگونه باشد که این رفتار دو حالت دارد یعنی Enable و Disable. توضیح پالیسی3) منظور از این Policy این هست که رفتار یوزرهایی که عضو گروه administrator هستند بغیر از یوزره Administrator چگونه باشد، چونکه در Policy شماره 1 رفتارش را نسبت به حالت Approval Mode مشخص کردیم. UAC Prompt همچنین دارای لینک هایی هست که اشاره می کند به “Show more details ” که این پیغام در ویندوز های 10 نشان داده میشود و پیغام “show details” که در ویندوزهای7 و 8.1 نشان داده می شوند.

در این مرحله، به فایل نصبی اپلیکیشن موردنظر احتیاج دارید که با پسوند apk شناخته میشود. شما میتوانید از جسچرهای یکسان استفاده کنید؛ بهطور مثال، کشیدن سه انگشت که در تاچپد Windows Precision استفاده میکردید، بار دیگر در ویندوز ۱۱ استفاده میشود. که این پیغام بصورت Yes یا No هست، اگر یوزر گزینه Yes را انتخاب کند در اینصورت این اجازه به کاربر داده می شود که این تنظیمات مربوطه را انجام دهد. توضیح حالت1) زمانیکه شما با یک یوزره Admin و یا یوزری که عضو گروه administrators هست وارد ویندوز شدیدو می خواهید تنظمیات ویندوزی انجام بدهید که منظور از تنظیمات ویندوزی همان تنظیماتی هست که مخصوص Admin ها هست، مثلاً تنظیمات کارت شبکه و یا ساعت و تاریخ سیستم را تغییر دهید، در این حالت با اینکه یوزره مربوطه دارای اختیارات Admin هست با این همه UAC بر اساس تنظیماتی که از قبل به آن اعمال شده پیغامی را به کاربرمی دهد مبنی بر اینکه آیا اجازه این تغییرات را می دهید یا نه؟

ببینید آیا اون نرم افزار در محیط ویندوزی که دارید نصب میکنید ( مثلا ویندوز ۱۰ ) کار میکنه یا نه . تمامی تنظیماتی که در مورده UAC در اینجا ذکر شد به نوعی می توان گفت تنظیمات ساده ای از این قابلیت می باشد اما اگر بخواهیم تنظیمات Advance و پیشرفته ای از این قابلیت بخصوص در محیط های شبکه داشته باشیم بهترین راه حل این هست که از Group Policy استفاده کنیم که در اینصورت تنظیمات مربوط به UAC در کل سیستم های شبکه اعمال می شود و نیازی نیست که تنظیمات مربوطه را تک به تک در سیستم ها بصورت جداگانه اعمال کنیم.

در ادامه توضیحات این پالیسی این توضیحات رو هم می توان اضافه کرد بدینصورت که تمامی سیستم عاملها چه ویندوزی و چه غیره ویندوزی در حالت کلی خودشان دارای User Interface یا همان UI هستند، زمانیکه کاربر می خواهد در داخل سیستم عامل ویندوز گیم بازی کند در مرحله اول باید وارد محیط گیم شود که محیط UI گیم ها و ویندوز ها تا حدودی فرق می کند که اگر بعد از اتمام بازی گیم به محیط سیستم عامل ویندوز بر گردیم در برخی از موارد مشاهده خواهیم کرد که محیط UI ویندوز فرق کرده یا اینکه صفحه دسکتاپ ویندوز قاطی کرده ، عین همین اتفاق در بحث UAC زمانی اتفاق می افتد که دسکتاپ ویندوز به صورت Secure Desktop در بیاید که در اینصورت زمانیکه از حالت Secure Desktop خارج شویم در برخی از موارد مشاهده می کنیم که دسکتاپ ویندوز کلاً قاطی می کند، حال برای اینکه دچار چنین مشکلی چه در محیط گیم و چه در بحث UAC نشویم باید تنظیمات این پالیسی را بر روی Disable قرار دهیم تا اینکه اگر سیستم elevation prompt بخواهد دیگر صفحه دسکتاپ Secure Desktop نشود اما اگر تنظیمات بر روی Enable باشد باز هم همین مشکل را خواهیم داشت.

ر صفحه User Account Control Settings یک خط عمود چهار قسمتی خواهیم دید که عنوان هر چهار قسمت آن به صورت زیر هست. در حالت کلی هر تغییری که قرار هست در سیستم اتفاق بیفتد پیغام UAC داده خواهد شد که این پیغام UAC به همراه Secure Desktop خواهد بود و اگر کاربر جوابی به این پیغام ندهد ویندوز بعد از 150 ثانیه رد درخواست خواهد داد. همچنین آنها نمی توانندچیزهایی که مالکیت شان خودشان نیستند را تغییر بدهند. برنامه ها فقط می توانند فایلهای خودشان و تنظیمات رجیستری و یا فایلهای یوزرها وتنظیمات رجیستری آنها را تغییر بدهند. آیا برنامه Windows Insider رایگان است؟

پیغام داده شده در این عکس می گوید که آیا شما اجازه می دهید که این برنامه تغییرات مورده نظر را اعمال کند؟ Desktop همراه می باشد.به Dim یا تاریک شدن دسکتاپ ویندوز Secure Desktop گفته می شود علت این کار به این دلیل هست که زمانیکه UAC پیغام مربوطه را به کاربر می دهد کاربر تا زمانیکه تکلیف این پیغام را مشخص نکند قادر به انجام هیچ کاری نیست یعنی سیستم، کاربر را اجبار به پاسخگویی به این پیغام می کند و اگر کاربر به مدت 150 ثانیه به این پیغام پاسخ ندهد ویندوز رد درخواست می دهد. هدف از این تاریک کردن پس زمینه سیستم این هست که کاربر باید در مرحله اول این پیغام را از لحاظ پاسخ دادن و یاندادن تعیین تکلیف کند سپس کارش را ادامه دهد.

با اینکه هنوز آمار محبوبیت ویندوز 10 فاصلهی زیادی با ویندوز 7 دارد، اما مشخص است که این نسخهی جامع از ویندوز روز به روز در حال رشد است، افراد بیشتری به دلیل قابلیتهای جدید و انحصاری آن، به سراغ آن میآیند. با استفاده از منوی بازشدنی میتوانید فلش USB که قرار است استفاده کنید را انتخاب نمایید. احتمال داره که ویندوز دیفندر یا آنتیویروسهای دیگه، کرک رو به عنوان ویروس احتمالی بشناسن و حذف کنن. انتخاب این مرحله به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود چونکه سطح امنیتی سیستم به طزر چشم گیری پایین می آورد. اکنون عکس گشوده شده به عنوان والپیپر درزمینهٔ صفحه دسکتاپ قابل مشاهده بوده و مشکل نمایش سیاه عکس کاملاً رفع شده است.

زمانیکه شما بر روی یک فایل و یا تنظیمات یک برنامه ای که می خواهد تغییراتی مهمی را در سیستم شما اعمال کند کلیک کنید سریعا UAC پیغامی را به شما نمایش می دهد که اگر یوزره شمایک یوزره Admin باشد پیغامی همانند شکلهای زیر به شما نمایش داده می شود، حالا متناسب با نوع سیستم عامل پیغامها متفاوت می باشد. اگر همین حالا ویندوز ۱۰ دارید، در حال حاضر آپگرید به ویندوز ۱۱ را پیشنهاد نمیکنم؛ مگر این که اصرار به تست قابلیتهای جدید آن داشته باشید و با کمبودها و باگهای گاه و بی گاه آن هم کنار بیایید.

زمانیکه این اتفاق می افتد، شما احتیاج دارید پسورد یوزره ادمین PIN را وارد کنید و گزینه Yes را انتخاب کنید، مگر اینکه هر دو عملیات انجام شود یعنی تغییر اینکه درخواست ها انجام گرفته شده ولی اعمال نشده اند. 2. در پنجره بازشده، دو بار روی Display Adapters کلیک کنید تا لیست آن باز شود. اگر شما بر روی آن کلیک کنید اطلاعات بیشتری می بینید که شامل مکان دقیق برنامه بر روی دیسک یا فایل و مدارک دیجیتالی منتشر کننده آن و اینکه در مورده کسی که ایجاد کرده آن چیزی که شما می خواهید آن را اجرا کنید، اطلاعات بیشتری نشان می دهد.

عیبیابی دادهها را زمانی که از شما خواسته شد؛ رد یا تایید کنید و هنگامی که درخواست دسترسی به Windows Firewall داد؛ روی Allow بزنید. در این بخش، گزینههای وایفای (Wi-Fi)، سلولار (Cellular)، وی.پی.ان (VPN)، دسترسی مستقیم (DirectAccess)، دایل-آپ (Dial-up)، و پراکسی (Proxy) وجود دارند. در این جا شما میتوانید با سه بار قطع کردن فرایند بوت به طور متوالی، کامپیوتر را وادار کنید تا به حالت امن یا Safe Mode برود، و این کار به طور خودکار Windows Recovery یا بازیابی ویندوز را فعال میکند.

دیدگاهتان را بنویسید