آیا می خواهید ورق گالوانیزه خود را افزایش دهید؟ ابتدا باید این را بخوانید ورق گالوانیزه

JIS (Japanese Industrial Standard) در واقع استاندارد صنعتی ژاپن است که از سال 1949 به طور رسمی توسط وزارت خانه

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

JIS (Japanese Industrial Standard) در واقع استاندارد صنعتی ژاپن است که از سال 1949 به طور رسمی توسط وزارت خانه های صنعتی این کشور و به عنوان ضابطه استانداردسازی صنعتی اعلام شده است. در صنایع برق برای کاندوئیت های سیم کشی ، در صنایع الکترونیک برای تهیه قطعات پوششی، در صنایع خودرو برای درب قطعات، و ساختمان های صنعتی برای ساخت ساندویچ پانل ها و در تجهیزات ترافیکی برای ساخت گاردریل به کار می رود. همانطور در بالا ذکر کردیم فلز فولاد دارای مقاومتی بالاست اما در برابر رطوبت دچار فرسودگی و زنگ زدگی می شود. عمر مفید ورق گالوانیزه بین 20 تا 30 سال است و اگر در معرض رطوبت و باران قرار نگیرید برای همیشه سالم می ماند. طول عمر طولانی: ورق گالوانیزه می تواند تا ۵۰ سال در برابر خوردگی مقاومت کند. این فرآیند از هیچ هیدروژنی استفاده نمی کند، بنابراین شکنندگی هیدروژن نمی تواند در طول این روش گالوانیزه اتفاق بیفتد. در بیشتر موارد، فرآیند غوطه وری گرم، یکپارچگی ساختاری فلز را قربانی نمی کند، اما برخی از فولادهای بسیار با استحکام می توانند از شکنندگی هیدروژنی رنج ببرند. عرض این ورق ها 75 تا 150 سانتیمتر می باشد.

​This w as g en᠎erated wi th t he he lp ᠎of G​SA Conte​nt G enerat᠎or D᠎emoversi​on!

لیست قیمت ها با بیشترین تنوع و رنج قیمت در جدول انتها صفحه آورده شده است. همچنین، شناخت کارخانه های معتبر تولیدکننده ورق گالوانیزه و اطلاع از عوامل تاثیرگذار بر قیمت این محصول در تجربه یک خرید اقتصادی و مقرون به صرفه بسیار حائز اهمیت است. سپس آن را درون یک درون یک محفظه چرخان که حاوی ذرات Zn و گاه مواد پر کننده دیگر مانند شن و ماسه است، قرار میدهند. گالوانیزاسیون، یکی از بزرگ ترین ضعف های فولاد را که مقاومت کم در برابر خوردگی است، جبران می کند؛ گالوانیزاسیون با روش هایی مانند شیوه حرارتی، گالوانیلینگ یا پیشگالوانیزه انجام می شود و هر کدام از این روش ها، کاربرد و خاصیت خود را دارند. در دماهای بالاتر از 300 درجه سانتیگراد، روی به بخار تبدیل می شود - و این بخار به داخل فلز در حال چرخش داخل درام نفوذ می کند. داخل ممکن است فولاد و بیرون ممکن است روی باشد، اما در این بین مخلوط های گرادیان فولاد و روی هستند که خواص هر دو فلز را با هم ترکیب می کنند. قطعات فلزی که قرار است گالوانیزه شوند داخل یک درام بسته و چرخان همراه با پودر روی و گاهی پرکننده ای مانند ماسه قرار می گیرند.

خیر، قیمت اولیه فاکتور ملاک معامله می باشد. قیمت ورق گالوانیزه 1/5 میل به عوامل مختلفی از جمله ابعاد، نوع ورق، مواد اولیه و قیمت دلار بستگی دارد. چسبندگی لایه روی به سطح فلز پایه یکی از عوامل مهم در مقاومت در برابر خوردگی ورقهای گالوانیزه است. همان طور که پیش از این اشاره کردیم، قرارگیری ورق در مجاورت رطوبت یکی از دلایل اصلی شوره زدن آن است. یکی از انواع محصولات گالوانیزه که با استفاده از دستگاه های رول فرمینگ تولید می شود، شیت شیروانی رنگی است که کاربردهای زیادی را به خصوص در صنعت ساخت و ساز به خود اختصاص می دهد و به تنهایی انواع مختلفی دارد. شما همچنین می توانید روی را روی فولاد اسپری کنید، اما این روش لایه ضعیف تری از روی ایجاد می کند. این روش گالوانیزه یک لایه زیبا و ضخیم از روی در بالای فلز پایه ایجاد می کند - که باعث می شود آن را در برابر خوردگی بسیار مقاوم کند. چون می بایست وزن سقف گلخانه رو در تمام شرایط آب و هوایی تحمل کند.

This content h as be en creat᠎ed with G​SA Content Generator ​DE​MO!

ورق گالوانیزه مهم است زیرا محافظت طولانی مدت از محصولات فولادی و آهنی را فراهم می کند. به عنوان یک فرآیند مقرون به صرفه، ورق گالوانیزه یک گزینه مواد بدون نیاز به تعمیر و نگهداری را ارائه می دهد که در طیف گسترده ای از صنایع استفاده می شود. آهن موجود در ورق به طور باورنکردنی مستعد زنگ زدگی است، اما روی به عنوان یک بافر محافظ بین رطوبت، اکسیژن و فولاد عمل می کند. این پوشش از روی ساخته شده است و برای جلوگیری از تشکیل زنگ زدگی استفاده می شود. چند روش برای گالوانیزه کردن فلز وجود دارد. اگر در دنیای عرضه فلز و فولاد تازه کار هستید، ممکن است کلمه گالوانیزه را چند بار شنیده باشید. ورق گالوانیزه در سراسر جهان تحت استانداردهای مختلفی تولید و عرضه می شود. این باعث می شود روی چیزی بیش از یک پوشش محافظ باشد زیرا بخشی از ترکیب شیمیایی فولاد می شود. همینطور به دلیل یک پوشش ضخیم از روش در روش گالوانیزه گرم، رنگ آمیزی قطعات و ورقها دشوار است ولی این مشکل در ورقهای گالوانیزه شده به روش سرد به دلیل ضخامت کم پوشش روی، وجود ندارد. از جمله هزینه کم برای ساخت، طول عمر زیاد، سهولت تعمیر و جایگزینی، امکان ایجاد دوران برای کنترل دما و اضافه کردن سیستم های تهویه و هوادهی و سهولت نظافت و امکان جداسازی کندوها.

محصول تولیدی در روش گالوانیزه گرم دارای مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی می باشد ولی در گالوانیزه سرد به دلیل کم بودن ضخامت لایه ی روی تنها مقاومت در برابر زنگ زدگی میسر می باشد . کلاف ورق گالوانیزه شرکت فولاد مبارکه وزنی بین 2 تا 3 تن داشته و کیفت ظاهری سطح ورق های تولیدی آن نیز در نوع معمولی و بهبود یافته می باشد. محصولات تولید شده به روش گالوانیزه گرم عمدتا در محیط های بازمورد استفاده قرار می گیرند و این امر به آن دلیل است که در این روش عنصر روی یا زینک تا حدی به فلز پایه نفوذ کرده که سبب بالا رفتن مقاومت به خوردی در این روش نسبت به روش گالوانیزه سرد می گردد. آبکاری با روی، پاشش روی با دستگاه و روی دهی با رنگ های غنی ساخته شده از روی تولید می شوند. آنها دارای ضخامت های متفاوت بوده که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. برای مثال در ساخت لوازم خانگی مثل یخچال فریزر، کولر، کانال تهویه منزل که همگی محیطی مرطوب و خورنده دارند.

این روش پوشش دهی فلزی میتواند باعث افزایش مقاومت قطعات فلزی در برابر زنگ زدگی و خوردگی شود، همچنین پیش گالوانیزاسیون میتواند به عنوان یک روش پوشش دهی مؤقت برای قطعات فلزی استفاده شود که در نهایت با روش گالوانیزاسیون نهایی پوشش داده میشوند. در حال حاضر در شرایطی که سازه به صورت عالی پوشش داده نشوند، رطوبت در گذر زمان سبب زنگزدگی آن ها می شود. هفت الماس ورق گالوانیزه خود را در حالت های رول و شیت ارائه می دهد. شیت های 2 میلی متری نیز در مواردی مانند صنایع قطعه سازی، ساخت و ساز و عرشه فولادی به کار می روند. خرید به میزان مشخصی از کالا هزینه ارسال را در محدوده تهران رایگان می کند. همچنین به دلیل نوساناتی که در بازار وجود دارد، قیمت ها به صورت روزانه تغییر می کند. ورق گالوانیزه چگونه کار می کند؟ در قسمت دیگری از این سطوح که آب و اکسیژن وجود دارد ، کاتد تشکیل می گردد. مراقب تسمههای فولادی باشید: تسمههایی که در اطراف رول ورق گالوانیزه پیچیده شدهاند استحکام زیادی دارند اما در صورتی که بیش از حد مجاز کشیده شوند، امکان پاره شدن آنها و آسیب رساندن به کارگران وجود دارد. ورق گالوانیزه با پوشش سبک: این ورق ها دارای ضخامت روی کمتری هستند و برای کاربردهای داخلی مناسب هستند.

ورق گالوانیزه ای که به روش hot-dip galvanizing تولید شدهاند را میتوان برای کاربردهایی که دمای آن تا 392 درجه فارنهایت میرسد، استفاده کرد. زمانی که صحبت از مصالح و متریال مقاوم میشود، آهن و فولاد به عنوان دو گزینه مقاوم مطرح میشوند اما شاید جالب باشد که بدانید این مصالح با وجود سختی بالایی که دارند، در حالت طبیعی اصلا مقاوم نیستند. در خصوص مورد سوم نیز می توان گفت سیلوها یا انبارهای ذخیره مواد غذایی انسان و دام در دو نوع بتنی و فلزی ساخته می شوند که نوع فلزی آن از ورق های گالوانیزه شکل داده شده به روش رول فرمینگ تهیه می گردند. بسته بندی نوع 3 تا حد زیادی به مدل نوع 2 شباهت دارد و تنها تفاوت این دو به استفاده از پالت های چوبی مربوط می شود. ضخامت ورق های گالوانیزه تولیدی این کارخانه از 0.3 تا 2 میلیمتر بوده و عرض آن همانند ورق های روغنی 1 الی 1.25 متر می باشد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن